Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: 1. Şube: Büyükdere Cad. A. Levent Apt. No: 36/17 Kat:3 Mecidiyeköy/Şişli

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz, liposuction gibi agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinenlere alternatif; kolay ve etkili bir yöntem.

Yağ hücrelerini donduran ve işlevsiz bir aşamaya getiren, yağ hücrelerinin tamamen ortadan kaldırılmasına olanak tanıyan bölgesel bir şekilde cilt soğutma yöntemine soğuk lipoliz denir.

Egzersize ve olağan diyetlere karşı dirençli yağ depolarını tek seansta %40-%60 oranında azaltıyor.

Ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece 1 seanslık işlemdir. Tek seansta 2-4 cm incelme sağla Soğuk lipoliz yöntemi vücuttaki yan bölgeler, bacak, doğumdan sonra meydana gelen alt karın, basen, göbek, sırt şeklindeki belirli bölgelerde meydana gelen yağ birikimlerini 1 seans yardımı ile yüzde yirmi ila yüzde kırk seviyesinde kalıcı olarak azaltmaktadır. Bu yöntem her yaş aralığındaki kadın ve erkeğe uygulanabilmekte hatta iş ve özel hayatta yoğun bir tempoya sahip olan insanların talep ettiği acısız ve ağrısız bir şekilde yapılan tek seanslık bir işlem olarak tanımlanabilir.makta ve daha da önemlisi yağları kalıcı olarak yok etmektedir.

Soğuk lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler uzmanımız tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir ped malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır. Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı soğutur. Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır, gazete-dergi okuyabilir, TV izleyebilir ya da müzik dinleyebilir.

İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar. Bunların haricinde bir yan etki yoktur.

Diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı Lazer liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır.