Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: 1. Şube: Büyükdere Cad. A. Levent Apt. No: 36/17 Kat:3 Mecidiyeköy/Şişli

Dermapen

Üzerinde çok sayıda kılcal iğneler bulunan kaleme benzer bir cihazdır.Dermapen ile

Fraksiyonel Lazer Tedavisi, IPL ve Kimyasal Peeling gibi cılt terapısı ve lekeye yonelık tedavilerden daha efektif sonuçlara ulaşabiliriz

cıldın nem ıhtıyacını karsılayarak cılttekı kolajen sentezını artırarak cılde parlakve saglıklı  bır gorunum sunar.

cildin sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmasında yardımcı olan bir cilt yenileme (rejuvenation) yöntemidir.

DermaPen’de  yer alan kılcal iğneler uygulama  yüzeyinde dikey olarak uygulama yapılan alanda yüzlerce   micro kanallar açar.

Tüm işlemler yaklaşık 1 saatte tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku gelişiminin baslaması hedeflenir , doku kaybı onarılır ve cılt yeni doku uretmeye baslar

Micro kanalların derinliği cilt problemine göre uzman tarafından ayarlanır. Yine cilt problemine göre kombine olarak kullanılacak ürünler açılan micro kanallar

ile cilt altına emilimi kolaylaşır.

Cildi uyaran işlem kollajen üretimini arttırarak problemle ilgili olumlu sonuçlar elde etmemizi sağlar.

dermapen ıle kombınlenerek;

Cilt yenileyici özel kremler, kimyasal peeling, cilt vitaminleri, saç vitaminleri ve PRP kan asılama yontemı kullanılabılır.

Yapılacak işlemde cilt probleminin ne olduğu önemlidir.

Problemin durumuna göre 2 ila 6 DermaPen seansından bahsedilebilir.

tedavi seansları tamamlandıktan sonra 6 ayda bir tekrarlanan seanslar kalıcı etki alınması hedeflenır.

Yüz

El

Boyun

Saç

Akne, Leke, çatlak, selülit ve vücutta doku kaybı olan bölgelerın tumunde kullanılabılır.

serbest radikalleri engeller

oksıdasyon surecını azaltır

İnce çizgilerin azalması

Derinin sıkışması ve gerilmesi

Akne ve diğer lekelerin azalması ve hatta yok olması

Her cilt tipinde ve her bölgede uygulanabilmesi

Kolajen dokunun gelişmesini sağlar.

Çatlak ve deri gevşemelerinin giderilmesi

Çok hızlı iyileşme süreci

Lazerle soyulmuş cilt de uygulanabilme güvenilirliği

Etkin ve son derece kolay, güvenli, acısız bir yöntem olan Dermapen; günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri, gözenekler, cilt yenileme, güneş lekelenmeleri, göz çevresi problemleri de dâhil olmak üzere birçok cilt probleminde kullanabileceğimiz bir sistem.

Dermapen, elektrikle çalışan ve her uygulama için disposable ucunda 11 adet tıtanyum iğne olan bir cihaz olup saniyede 1300 mikrokanal açabilmektedir. Organizmanın tamirat mekanizmalarında en önemli rolü gerçekleştirir. Doku hasarı oluştuğunda Dermapen uygulandığında doku aktive olur ve birçok doku geliştirici faktörü ortama sağlarlar. Esas etkisi dokuları hızla onarmaktır.

Dermapen ile dikey olarak cilde birden fazla iğne ile micro kanallar açılır. 90 derecelik iğneleme sayesinde çok daha az epidermal hasar oluştuğundan danışan için çok daha güvenlidir. Dermapen otomatik ve titreşimli iğneleme sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken, ürünlerin emilimini arttırarak tedavi etkinliğini arttırır. Dermapen ile kombine uygulamalar imkanı sayesinde Fraksiyonel Lazer Tedavisi, IPL ve Kimyasal Peeling gibi tedavilerden daha efektif sonuçlar alınabilir.

Ciltte kontrollü bir biçimde tahribat yaratma prensibine dayanılarak üretilen Dermapen tedavi sistemi Amerika’da son zamanların en iyi cilt gençleştirme sistemi seçildi. Bu tarz cilt problemlerinde ‘Mezoterapi’ denilen, cilt yüzeyine ilaç enjekte etme sistemi uzmanlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Dermapen sistemi tüm cilt tedavisi ilaçları, vitaminleri ve prp ile kombine olarak kullanılabilmektedir. Kullanılan ilaç, vitamin ve kendi kanımızdan elde edilerek uygulanan prp işlemin de de tamamının cilt tarafından emilmesini sağlayan Dermapen sistemi bu özelliği sayesinde kullanılan bütün solüsyonların etkinliğini maksimuma çıkarır ve bu özellikleriyle de son derece caziptir.

Herhangi bir yan etki riski olmayan bu uygulama çok kısa süre içinde sonuçlarını göstermektedir. Dermapen’de bulunan kılcal küçük iğneler yukarı aşağı hareket ederek cildin 1 cm karelik alanında 1000 mikro delik açar. Bununla birlikte cilt problemine göre kullanılan ürünler hızla dermapen ile birlikte açılan kanallardan emilmesi sağlanır.

Açılan mikro kanalların derinliği de ayarlanabilir olduğu için yan etki riski yoktur. Kişinin sosyal hayatını etkilemez. Ciltte kolajen üretiminde artış, bununla birlikte ciltte parlaklık ve sıkılaşma ilk olumlu etkileridir.

Sistem, farklı cilt problemlerinde farklı tedavi protokolleri gerektirebilir. Cilt problemlerine göre  2 ile 6 Dermapen seansı ile istenilen sonuçlar gözlenebilmekte.  6 ayda bir tekrarlanan Dermapen seansları, kırışıklık tedavisinde daha kalıcı sonuçlar elde etmemizi sağlayabilir.

Dermapen Uygulamalarının Avantajları:

*İnce çizgilerin azalması

*Derinin sıkışması ve gerilmesi

*Akne ve diğer lekelerin azalması ve hatta yok olması

*Çatlak ve deri gevşemelerinin giderilmesi

*Çok hızlı iyileşme süreci

*Lazerle soyulmuş cilt de uygulanabilme güvenilirliği

*Her cilt tipinde ve her bölgede uygulanabilmesi

*Kolajen dokunun gelişmesi

İyileşme süreci içeriği dolayısıyla çok kısadır. Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlanır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir ve taze dokular oluşturulur. Uygulanışı kolay ve konforludur.

Dermapen Nerelere Uygulanır?

*Yüz

*El

*Boyun

*Saç

*Akne, Leke, çatlak, selülit ve vücutta doku kaybı olan bölgeler

Dermapen saçlı deri, yüz, boyun, eller, akne izleri akne ve doku kaybı ve sorunlu olan bölgelere uygulanır. Tüm işlemler yaklaşık 1 saatte tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, doku kaybı onarılırlar ve yeni doku üretmeye başlarlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır.