Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: 1. Şube: Büyükdere Cad. A. Levent Apt. No: 36/17 Kat:3 Mecidiyeköy/Şişli

Cilt Bakımı

Artık yaşlı görünmek bir zorunluluk seçeneği değildir. Estetisyeninizle profosyonel cilt bakımlarının zevkini ve etkinliğini keşfedeceksiniz. Bakımlar, sizi daha güzel, cildinizi daha parlak ve genç görünümlü, vücudunuzu daha sıkı ve ince yapabilmek için estetisyeniniz size ayırdığı özel bir zamandır.

Düzenli olarak yapılan iyi bir cilt bakımı, cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Böylece:

 • cildin yüzeyini pürüzsüz, temiz ve yumuşak tutar,
 • cildin ihtiyacı olan nem sağlanır,
 • cildin kan dolaşımı hızlandırır, hücreleri yeniler ve dokuları besler,
 • cildi dış etkenlere karşı korur.

Ayda bir kez yüz veya vücut bakımı ile daha birçok fayda sağlayabilirsiniz. Koruyucu tedavinin tıpta önemi büyüktür ve sağlığımız için çok değerlidir.Farklı cilt tipleri ve koşullara göre değişen, kişiselleştirilmiş program ile cilt ve vücut bakımı, sağlıklı güzellik için önemli bir ayrıntıdır.

ön görüşme ile cilt muayene ve analizinizi yaptırarak, akneler, lekeler, güneş hasarları, yaşlanma izleri ve diğer endişelerinize yönelik sağlık ve estetik beklentilerinize bilimsel bir çözüm bulabilirsiniz.

Ergen cilt bakımı programı

Genç kız ve erkeklerin ciltlerinde sıklıkla görülen yağlanma, akne ve akne izleri eğitim ve sosyal yaşamlarında sıkıntı oluşturmaktadır. Kliniğimizin uzmanları gençlerin ciltlerinin düzenli olarak;

 • temizlenmesini,
 • yağ nem dengelerinin sağlanmasını,
 • koruyucu bakımlarının yapılmasını önemle tavsiye etmektedirler. Çünkü;
 • bu dönemde ciltler hassas ve değişim içindedir,
 • doğal ve sağlıklı güzelliklerini korumak, düzeltmekten daha kolaydır,
 • gençlerin görünüm endişelerini gidermek, güvenlerini arttırır. Ayrıca bu kazanımlar ile yetişkin olduklarında;
 • daha az cilt problemleri ile karşılaşırlar
 • profesyonel cilt bakımını günlük yaşantılarına geçirmiş olurlar
 • daha uzun yıllar genç görünümlerini korurlar.

Günümüz kadını için cilt bakımı vazgeçilmezler arasında yer alıyor. UV ışınları, makyaj, serbest radikaller,sigara, stres, hava değişimi ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur. Bu nedenle cilt bakımı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da gereklidir.

Cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin ortaya çıkmasını engeller. Cildin canlı, parlak ve diri olması kişinin sağlıklı olduğununun en önemli göstergelerinden biridir. Her bay ve bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak 20’li yaşlardan itibaren her ay cilt bakımı yaptırması önerilmektedir.

Bakıma başlanamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapılarak cilt tipine göre hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek ve doğru ürünleri seçmek çok önemlidir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal, olgun yada hassas olduğuna karar verilir.

Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık bir saat sürer ve cilde sırayla süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon+buhar, maske,yüksek frekans, kremleme ve maskeleme işlemleri uygulanır. Bu uygulamar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır; nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.